Platit autopojištění úměrně najetým kilometrům? U Allianz realita.

Jezdím málo, platím málo. Tímto heslem se řídí již 365 tisíc klientů Allianz, kteří upřednostňují férové autopojištění podle ujetých kilometrů. Nízká sazba přitom předpokládá pouhé nahlášení stavu tachometru.

„Abychom mohli ověřit, kolik toho v průběhu roku klient opravdu najezdí, nemusí si do auta instalovat sledovací zařízení, postačí, když nám pouze zašle fotografii svého tachometru,“ říká ředitelka autopojištění Allianz Veronika Hašplová.

Na začátku motorista odhadne, kolik kilometrů za rok najede a zvolí si příslušné pásmo nájezdu. To mu pojišťovna zohlední při stanovení ceny pojištění na daný rok. Po sjednání pak dodá aktuální fotografii a stav svého tachometru. Allianz díky tomu spočítá, zda byl odhad správný a případně řidiče přeřadí do jiného pásma. V dalším období pak zohlední aktuální pásmo a přeplatek nebo nedoplatek z loňského roku.

Jak doložit fotografii tachometru?

1. On-line

Fotografie lze jednoduše nahrát podle pokynů na webové stránce allianz.cz/kilometry/nahrani nebo prostřednictvím MojeAllianz.cz

2. Přes aplikaci

S mobilní aplikací Allianz CZ vyfotíte a odešlete fotografii do 30 sekund.

3. E-mailem

Fotografii je možné zaslat i na a připojit fotografii. E-mailem posílejte fotografii pouze v souvislosti s ukončením smlouvy.

zdroj: www.allianz.cz